KeepSorb Markalama Tasarımı

KeepSorb, aktif, akıllı, koruyucu ambalaj ürünleri ve konteyner çözümleri üzerine hizmet vermek amacıyla 2017 yılında kurulan Genopak markasının müşterilerine daha direkt ulaşabilmesini sağlamak ve daha geniş ürün gamı çıkarmayı hedeflerken çıkardığı yeni bir markadır.  Gıdaya dışarıdan herhangi bir katkı ya da kimyasal müdahalesi olmadan, ürünün doğal hali ile korunmasına yardımcı olacak ürün ve sistemleri geliştiren KeepSorb, bu sistemlerin yanında ev temizliği alanında kullanılmak üzere üreteceği temizlik ürünleriyle ürün gamını genişletmeyi amaçlıyor. Ulaşılabilir lüks ürünler sınıfında yer almayı amaçlayan KeepSorb bu amaçla ürünlerine işlevselliğin yanında ev ve ofislerde dekoratif bir vizyonda yüklüyor. 

Hayata kalite katar?>

Ekibimiz KeepSorb için logo tasarımından, marka kimliğine, kurumsal kimlik kılavuzundan sosyal medya ve basılı işlerin konseptine kadar tüm alanlarda çalışmalar üreterek marka konumlandırmasını oluşturdu. 

KeepSorb logosu hikayesini markanın yola çıkarken en temel ürünlerinden biri olan nem emici ürününden alır. Nem emici gıdaların bulunduğu ortamdaki nemi emerek ömrünü uzatan bir özelliğe sahiptir. Logo tasarımı KeepSorb ismindeki tutmak anlamına gelen "Keep" kelimesi ve absorbe etmek anlamına gelen "Sorb" kelimesi arasında bir zıtlığa odaklanır. Aynı zamanda "Sorb" kelimesi bir çerçeve içine alınarak anlam pekiştirilir. Minimal etkilerin yanı sıra iskandinav tasarım anlayışıyla yorumlanan marka kimliği sahip olduğu sadelik ile markanın uzun vadedeki geniş ürün gamını taşıyabilmeyi amaçlıyor. 

Müşteri

Genopak

Sektör

Temizlik

Kategori

Markalama

Tarih

17.09.2023

Paylaş. Tw. Ln. Fb.

KeepSorb Markalama Tasarımı