Plumeria Markalama Tasarımı

Plumeria Amerika'nın Miami şehrinde kurulan ve özel tasarım mobilya ve dekorasyon ürünlerini müşterileriyle buluşturan yeni bir markadır. Markanın kurucuları uzun zamandır Amerikada yaşayan ve bölgedeki yerel halkın bu alandaki ihtiyaçlarını çok iyi anlayan ve buna yönelik ürünler üretmek isteyen bir çifttir.

?>

Plumeria ismi hikayesini marka kurucularının Endonezya'ya yaptıkları turistik bir gezi sırasında bu ülkede keşfettikleri ve bu bölgede çok popüler olan bir çiçek isminden alır. Plumeria markası öncelikle Florida Eyaletinde orta ve üst segment müşterilerine kaliteli çözümler sunmayı amaçlarken uzun vadede ülke genelinde online ve fiziksel mağazalarla büyümeyi amaçlıyor.

Ekibimiz Plumeria markası için hedef kitle analizi ve rakip araştırması yaparken tasarladığımız kurumsal kimlik tasarımı ile markayı üst segment müşterilere hitap eden bir marka olarak konumlandırmaya odaklanıyor. Ekibimiz logo tasarımında markanın ismini aldığı plumeria çiçeğini kimliğin merkezine yerleştirirken, amblem parmak izi ve ağaç yaş çizgilerinin ortak stilizasyonundan oluşmaktadır. Amblemdeki parmak izi detaları markanın özel tasarım ürünlerini temsil ederken ağaç yaş çizgileri ise markanın doğa dostu üretim yönünü anlatır.

#miami #decoration #home #furniture #ecommerce #florida #usa #branding #design

Müşteri

Plumeria

Sektör

Dekorasyon

Kategori

Markalama

Tarih

01.05.2024

Paylaş. Tw. Ln. Fb.

Plumeria Markalama Tasarımı